وسایلی که در اطراف شما قرار دارند با استفاده از روش‌های مختلف و ابزارآلات صنعتی ساخته شده‌اند. دستگاه برش واترجت یکی از ابزارهای مهم صنعتی است که کاربردهای زیادی در زمینه برش‌کاری دارد. استفاده از واترجت یکی از روش‌های نوین و جدید است که در صنایع مختلفی کارایی دارد. این روش با استفاده از جریان پرفشار آب به صورت خالی یا با مواد ساینده، باعث ایجاد برش در مواد می‌شود. مزایای متعدد واترجت، آن را به یکی از روش‌های محبوب برش‌کاری تبدیل کرده‌اند. دستگاه واترجت تاریخچه طولانی دارد و از این روش در زمان‌های قدیم نیز استفاده شده است.

واترجت چیست؟

فرآیند برش در دستگاه واترجت از یک باریکه آب با سرعت بسیار بالا تشکیل می‌شود که یک ماده ساینده به منظور برش) آلیاژ سخت‌تر از شیشه و آلومینیوم ( به آن تزریق شده و مخلوط آب و مواد ساینده طبق طرح کامپیوتری که به دستگاه داده شده، عملیات برش را انجام می‌دهند. این مواد ساینده در واترجت اغلب سیلیکون، سیلیس و لعل هستند و بسته به جنسی که باید برش داده ‌شوند از این مواد استفاده می‌کنند. ویژگی‌های منحصربه‌فرد این دستگاه باعث شده است صنعتگرها ترجیح دهند برای فعالیت‌های برش‌کاری از این دستگاه یعنی واترجت استفاده کنند. روش استفاده از این دستگاه نسبت به دستگاه‌های قدیمی بسیار راحت‌تر است.

نتیجه گیری

به صورت کلی میتوان نتیجه گرفت که دستگاه واترجت یکی از مهم‌ترین و بهترین دستگاه‌های صنعتی است که می‌تواند به صنعت برش‌کاری قطعات کمک شایانی کند.

مجموعه برش لیزر ایران از سال 89 تا کنون با بیش از یک دهه تجربه در استان البرز شهرستان کرج در کنار شما همراهان گرامی و ارجمند بوده است، این مجموعه همواره با ارائه خدمات نوین و پیشرفته در کنار پرسنل و نیروی کارحرفه ای ، به صورت سه شیفت و با کار شبانه روزی جهت کسب رضایت و ارائه خدمات به موقع، برای مشتریان خود تلاش میکند.

شما همراهان گرامی میتوانید جهت دریافت خدمات برش واتر جت و همچنین آگاهی از سایر خدمات مجموعه برش لیزر ایران با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

همواره از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم

مجتمع خدمات برش لیزر ایران