دستگاه واترجت در برشکاری سرعت‌ بالایی را حین کار دارد و می‌تواند مواد مختلفی را هم چون چوب، سنگ، شیشه، آهن و… برش دهد و با استفاده از آب می‌تواند به راحتی مواد مختلف را در زمان کوتاهی، برشکاری کند. دستگاه واتر جت همان‌طور که از نامش پیداست، ابزار برش آن آب خالص یا مخلوط آب و مواد ساینده است که با آب خالص مواد دارای ضخامت کمتر را مانند شیشه، مقوا و… برش می‌دهد و با مخلوط آب و مواد ساینده مواد دارای ضخامت بالا را همانند آهن، استیل و… برش می‌دهد.

در واقع این دستگاه پیشرفته برای برش انواع فلزات و غیر فلزات استفاده می‌شود و مناسب برای برش موادی است که بسیار حساس هستند و در مقابل گرما یا دمای بالا دوام نمی‌آورند که این دستگاه با کارایی بالا به راحتی تمامی مواد را با ظرافت و به صورتی دقیق برش می‌دهد. در هنگام برشکاری با استفاده از این دستگاه، آب با فشار فراوان بر روی ماده پمپاژ می‌شود تا فرآیند برشکاری انجام شود و در دنیای امروز دستگاه واتر جت روز به روز در حال گسترش و بیشتر شدن است. برشکاری با این دستگاه بدون تغییر شکل و ماهیت مواد انجام می‌شود و هیچ‌گونه تغییر رنگ یا تنشی به مواد وارد نمی‌شود.

مزایای دستگاه واتر جت

دستگاه نوین واترجت مزایای فراوانی دارد و این امکان را برای کسب‌وکارهای مختلف فراهم کرده است که به راحتی مواد متنوع را برش دهند. در این صورت، کیفیت کار محصولات هم افزایش پیدا می‌کند. در اینجا چند نمونه از مزایای دستگاه واتر جت را بیان می‌کنیم. از جمله:
• ظرافت و زیبایی در حین کار تا خروجی محصولات منحصر به فرد و مرغوب باشد.
• انعطاف پذیر و قابل استفاده در صنایع مختلف است.
• به راحتی هرگونه برشی که مد نظر دارید بر روی دستگاه انجام می‌شود و دغدغه‌ای در مورد تاخیر در تولید محصولات نخواهید داشت؛ زیرا به سرعت قابل تعویض است.
• این دستگاه بدون دخالت دست و نیروی انسانی کار می‌کند و از نظر صدمات نیروی انسانی دارای امنیت بالایی نسبت به سایر دستگاه‌های برش است.
• دستگاه واتر جت به صرفه و استاندارد است.
• محدودیتی در برش انواع مواد ندارد.
• بدون ایجاد ضایعات بوده و در برشکاری با استفاده از این دستگاه احتمال این‌که آسیبی به ماده وارد شود، بسیار اندک خواهد بود.
• باعث صرفه جویی در زمان و هزینه در فرآیند برشکاری می‌شود.
• عدم ایجاد گرما و ذوب شدن مواد

کاربردهای دستگاه واتر جت

دستگاه واتر جت در صنایع مختلف دارای کاربردهای فراوانی است و به دلیل این‌که کیفیت برش بالایی دارد، در صنایع با ظرافت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه پیشرفته و ایده‌آل به شما کمک می‌کند که در عمل برشکاری سرعت کار بیشتری داشته باشید و در صنایعی مانند: تولید قطعات، برشکاری بر روی آثار هنری، تولید قطعات فولادی درجه یک و… استفاده می‌شود. دستگاه برش واتر جت، راهکاری منحصر به فرد برای برش مواد خاص و حساس است.

جمع بندی:

با استفاده از دستگاه واترجت، کیفیت کار و قطعات به طرز شگفت انگیزی افزایش پیدا می‌کند که در فروش بیشتر و سودآوری شما تأثیرگذار است. این دستگاه، دقت و کارکرد بالایی دارد که مؤثر در تولید محصولات مرغوب و خاص است و با استفاده از آب، عمل برش مواد را انجام می‌دهد که نسبت به دستگاه‌ های دیگر عملیات ذوب و خطر نیروی انسانی کمتری خواهد داشت. با استفاده از دستگاه واتر جت می‌توانید هزینه‌ها را به حداقل برسانید؛ زیرا بسیار کم مصرف است.

مجموعه برش لیزر ایران از سال 89 تا کنون با بیش از یک دهه تجربه در استان البرز شهرستان کرج در کنار شما همراهان گرامی و ارجمند بوده است، این مجموعه همواره با ارائه خدمات نوین و پیشرفته در کنار پرسنل و نیروی کارحرفه ای ، به صورت سه شیفت و با کار شبانه روزی جهت کسب رضایت و ارائه خدمات به موقع، برای مشتریان خود تلاش میکند.

شما همراهان گرامی میتوانید جهت دریافت خدمات برش واتر جت و همچنین آگاهی از سایر خدمات مجموعه برش لیزر ایران با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

همواره از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم

مجتمع خدمات برش لیزر ایران