سوراخ‌کاری با دریل از جمله ابزار‌های بسیار پرکاربرد محسوب می‌شود که در مصارف خانگی و صنعتی در سوراخ کردن، باز و بستن پیچ و مهره‌ها و سمباده کاری و در اماکن بسیاری مثل منازل، کارخانه‌ها، مجتمع‌ها، مراکز صنعتی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد و فایده‌های بسیاری را به همراه دارد.

این ابزار برقی به شکل‌های مختلف با نوک برش دار دوار یا چکش یا مته سوراخ‌کننده و به‌ عنوان ابزار حفاری طبقه‌بندی می‌شود. دریل دارای انواع مختلفی ازجمله دریل گیربکسی، چکشی، ستونی، دریل پیچ‌گوشتی شارژی، دریل شارژی و… است که در مصارف صنعتی و خانگی مورد استفاده عموم مردم و شرکت‌ها قرار می‌گیرد. این ابزار به ‌طورمعمول با برق و همین‌طور انواعی از آن با باتری کار می‌کند. بسیاری از تعمیرکاران معتقد هستند که دریل در واقع حکم آچارفرانسه را برای ابزارآلات برقی دارد. در این مقاله ما به بررسی کامل دریل گیربکسی و نحوه سوراخ‌کاری با آن می‌پردازیم.

دریل گیربکسی

دریل گیربکسی در انواع مصارف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دریل‌های گیربکسی یکی از انواع پرکاربرد دریل‌ها محسوب می‌شوند که معمولاً دارای دو دسته بوده و در دو شکل قدرتی و سرعتی قابل تنظیم هستند. این موضوع این امکان را به کاربران می‌دهد که بتوانند از قدرت بالای دریل در سرعت کم نیز بهره‌مند شوند. از ویژگی‌های دریل گیربکسی می‌توان به بهره‌مندی از قابلیت باز و بسته کردن انواع مختلف پیچ‌های بلند و بزرگ در سطوح سخت اشاره نمود. همین‌طور این نوع دریل این قابلیت را دارد که نیروی چرخشی بیشتر جهت باز کردن آسان پیچ‌های سفت شده را اعمال کند و این ویژگی‌ها باعث شده که یکی از دریل‌های بسیار پرکاربرد و باکیفیت محسوب شود.

سوراخ‌کاری با دریل گیربکسی

سوراخ‌کاری با دریل گیربکسی به این شکل است که قطعات با قطر بیشتر را به‌راحتی و با سرعت کم اما با قدرت بالا می‌تواند انجام دهد. در ابتدا که دریل گیربکسی به بازار عرضه شد این قابلیت دریل بسیار موردتوجه همه قرار گرفت. از آن‌جا که سختی و قطر سوراخ‌کاری و جنس قطعه کار ثابت بود و سوراخ‌کاری در اجسام سخت‌تر مثل استیل استنلس و فولاد نیاز به قدرت بیشتری داشت، این نوع دریل‌ها یکی از بهترین و پرکاربردترین‌ها محسوب شدند. هنوز هم در بسیاری از کارگاه‌های صنعتی و کارخانجات از این مدل دستگاه‌ها به علت قدرت بالای آن‌ها استفاده می‌شود. امروزه دریل‌های گیربکسی معمولاً با دو سرعت، یعنی دور کند و دور تند برای سوراخکاری‌های سرعتی و قدرتی طراحی و تولید می‌شوند.

اقدامات امنیتی در هنگام سوراخ‌کاری با دریل گیربکسی

اقدامات امنیتی در هنگام سوراخ‌کاری با دریل گیربکسی بسیار مهم است و باید به آن‌ها توجه شود. دقت داشته باشید که هر مته مخصوص کار خاصی است. استفاده نادرست سبب انجام کار خراب و صرف انرژی و وقت زیادی می‌شود. علاوه ‌بر این استفاده نادرست مته به‌صورت دائم در مدت زمان طولانی موجب آسیب به دستگاه شما می‌شود. این نکته را فراموش نکنید که به دستگاه فشار مناسب با آن را وارد کنید. اگر فشار کم باشد این امکان وجود دارد که دریل در دستتان بلغزد و اگر فشار بیش‌ازحد باشد، باعث خراب شدن دستگاه می‌شود. از این ‌رو دقت نمایید که فشار متناسب با دستگاه را تخمین ‌زده و مطابق با دستورالعمل دستگاه به آن فشار وارد کنید. رعایت این نکات ایمنی علاوه ‌بر حفظ سلامت شما موجب سهولت کار و انجام کار باکیفیت بالا برای شما می‌شود.

دریل گیربکسی - برش لیزر ایران

مجموعه برش لیزر ایران از سال 89 تا کنون با بیش از یک دهه تجربه در استان البرز شهرستان کرج در کنار شما همراهان گرامی و ارجمند بوده است، این مجموعه همواره با ارائه خدمات نوین و پیشرفته در کنار پرسنل و نیروی کارحرفه ای ، به صورت سه شیفت و با کار شبانه روزی جهت کسب رضایت و ارائه خدمات به موقع، برای مشتریان خود تلاش میکند.

شما همراهان گرامی میتوانید جهت دریافت خدمات سوراخ کاری و همچنین آگاهی از سایر خدمات مجموعه برش لیزر ایران با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

همواره از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم

مجتمع خدمات برش لیزر ایران