پانچ ورق با دستگاه CNC نیز یک فرآیند شکل دهی فلزات است که در آن با استفاده از یک پرس پانچ، به ابزار نیرو وارد می‌شود تا به داخل قطعه فلزی وارد شود و با برش دادن قطعه، در آن سوراخ ایجاد کند.

فورمینگ ورق استیل

در ابتدا برای درک بهتر مطلب توضیحاتی در مورد فرمینگ و نحوه این فرآیند در صنعت مطالبی بیان می‌کنیم. فلز یکی از متریال‌های مورد نیاز بشر بوده و استفاده از این متریال در صنعت از پیشینه طولانی برخوردار بوده است. همانطور که می‌دانید صنعت فلز، پیشینه بسیار طولانی دارد و با شروع انقلاب صنعتی، نیاز به فولاد افزایش پیدا کرد. چنان‌که کارخانه‌‌ها با افزایش جوامع شهری نسبت به قبل به قطعات فلزی نیاز بیشتری داشتند، بنابراین صنایع فلز هم دچار تحول و دگرگونی وسیعی شدند و به سطح بالایی از پیشرفت رسیدند. در این صنعت با استفاده از انواع دستگاه‌‌های پرس و … فولاد‌ها فرم‌‌دهی می‌شدند. با این پیشرفت تقاضا برای شکل دهی فلزات افزایش پیدا کرد و همین موضوع باعث شد تا راه حلی برای تولید بیشتر به‌وجود بیاید. فرمینگ یکی از عملیات رایج بر روی فولاد است که در صنعت فلز از اهمیت بالایی برخوردار است. فرمینگ به شکل‌دهی ورق‌‌های فلزی گفته می‌شود؛ به این صورت که ورق‌‌ها با حرارت مستقیم یا القایی گرم می‌‌شوند و سپس به کمک قالب‌‌ها، شکل مورد نظر را می‌‌گیرند. به این ترتیب ورق فلزی، به فرم و شکل مورد نظر در می‌‌آید. عملیات فرمینگ بر روی انواع ورق‌های فلزی قابل اجرا است. این عملیات توسط غلتک‌هایی انجام می‌شود که ورق در بین غلتک‌ها قرار می‌گیرد و شبیه قالب مورد نظر فرم داده می‌شود. ورق‌های استیل به دلیل خاصیت انعطاف پذیری در صنایع فولاد بسیار مورد توجه است. این ورق‌ها در سری‌های ۴۰۰ و به خصوص در گرید ۴۳۰ برای انجام عملیات فرمینگ بسیار مناسب بوده و بهترین نوع ورق استیل هستند.

فورمینگ ورق آهن

فرمینگ در دو مدل سرد و گرم است. در فرمینگ ورق آهن به دلیل ضخامت بالای آن از فرمینگ گرم استفاده می‌کنند. طی این فرآیند، دمای ورق را بالا می‌‎‌برند تا بتوانند آن را به شکل مورد نظر درآورند. از محصولات تولید شده می‌توان به تیرآهن، یا ورق‌های ضخیم فرم ‌داده‌شده مانند پلیت، آهن و.. اشاره کرد.

برش پانچ آلومینیوم

امروزه پانچ CNC ، یکی از روش‌های نوین و کاربردی در صنعت برش و فرم‌دهی ورق‌های فلزی است که در صنعت نقش بسیار مهمی دارد. این صنعت با پیشرفت علم، روز به روز پیشرفت‌های چشمگیری می‌کند. پانچ‌ها انواع گوناگونی دارند. این دستگاه‌ها می‌توانند به صورت دستی و یا به صورت کامپیوتری CNC باشند. انتخاب هر کدام از این دستگاه‌ها وابسته به این است ‌که شما در کجا و برای چه منظوری از آن استفاده می‌کنید. امروزه بیشتر از ورق‌های آلومینیوم، در صنعت ساختمان سازی و پنجره سازی استفاده می‌کنند که این ورق‌ها به وسیله دستگاه پانچ CNC به شکل‌های مختلفی تبدیل و برش داده می‌شوند. دستگاه پانچ آلومینیوم از کاربردی‌ترین ابزاری است که در صنعت امروزی پنجره‌سازی از آن استفاده می‌شود. دستگاه خدمات پانچ CNC با استفاده از برش لیزر و پانچ یک فرآیند واحد و کارآمد است که بدون نیاز به هیچگونه ابزار اضافی باعث شکل دهی پروفیل‌های آلومینیوم به صورت یکجا و همسان می‌شود.

پانچ-ورق-cnc

مجموعه برش لیزر ایران از سال 89 تا کنون با بیش از یک دهه تجربه در استان البرز شهرستان کرج در کنار شما همراهان گرامی و ارجمند بوده است، این مجموعه همواره با ارائه خدمات نوین و پیشرفته در کنار پرسنل و نیروی کارحرفه ای ، به صورت سه شیفت و با کار شبانه روزی جهت کسب رضایت و ارائه خدمات به موقع، برای مشتریان خود تلاش میکند.

شما همراهان گرامی میتوانید جهت دریافت خدمات برش لیزر فلزات و همچنین آگاهی از سایر خدمات مجموعه برش لیزر ایران با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

همواره از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم

مجتمع خدمات برش لیزر ایران