اگر بخواهیم پانچ را به صورت کلی تعریف کنیم، باید بگوییم هر نوع سوراخ کاری و یا ایجاد حفره‌های متنوع در مدل‌های گوناگون‌ ورق‌های فلزی، چوبی و … را پانچ می‌گویند.
برای تهیه‌ی ورق پانچ، از موادی مثل ورق روغنی، ورق گالوانیزه، ورق سیاه و ورق آلومینیوم استفاده می‌شود که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند.
ورق‌ پانچ به دلیل داشتن ضخامت متنوع دارای مدل‌های زیادی است که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.

پانچ ورق CNC

پانچ ورق سی ان سی به یک فرآیند ساخت می‌گویند که از طریق پرس CNC ایجاد می‌شود و یک دستگاه مدرن است و چندین ابزار دارد. همچنین این دستگاه دارای دقت و عملکرد فوق‌العاده‌ حساسی است.
دستگاه پانچ سی ان سی ، ورق فلزی را در مسیر محور x,y به حرکت در می‌آورد و ورق را برای پانچ شدن آماده می‌کند. سپس در دقیق‌ترین حالت ممکن برش می‌دهد. شما می‌توانید انواع شکل‌ها را روی ورق با سرعت بالایی به‌وجود آورید و در زمینه تولید محصولات صنعتی و تولید قطعات مختلف هندسی و… فعالیت کنید.
دستگاه پانچ CNC دارای قدرت عملکرد دقیقی است و دلیل آن متصل بودن به کامپیوتر است؛ یعنی دستگاه برش CNC با استفاده از کامپیوتر، عملیات را انجام می‌دهد. به همین دلیل از ظرافت خاصی برخوردار است و شما می‌توانید ورق فولادی، آلومینیومی، گالوانیزه، استیل، برنج، آهن، برنز و … را پانچ کنید.
از قابلیت‌های دیگر برش پانچCNC می‌توان به ایجاد فرورفتگی یا خم کردن و برش نیمه‌ فلزات حساس هم اشاره کرد. همچنین به‌وجود آوردن دنده‌های مارپیچی و پانچ لبه‌ی برش داده شده به صورت کاملاً تمیز و منظم از کاربردهای این دستگاه است.

خدمات پانچ ورق سی ان سی

خدمات پانچ ورق cnc به همه‌ی مراحل و عملیاتی گفته می‌شود که برروی ورق‌های فلزی، برشکاری، سوراخ کاری، برجستگی، حکاکی و … انجام شود.
با استفاده از خدمات پانچ ورق سی ان سی شما می‌توانید هرگونه طرحی که مد نظر دارید بر روی ورق پانچ کنید.
دقت برش در این عملیات بسیار بالا است؛ زیرا از طریق عددی کنترل می‌شود و دستگاه می‌تواند هر نوع فلز (ضخیم و نازک) را بدون هیچ‌گونه محدودیتی پانچ cnc کند.
خدمات پانچ ورق دارای مزیت‌های بسیار زیادی است و در کل استفاده از برش پانچ CNC به یک مزیت بزرگ در صنعت تبدیل شده است که در زمینه‌هایی همچون صنایع شیمیایی، انرژی، عمران، معماری، خودروسازی، صنایع غذایی و … کاربرد دارد.
خدمات پانچ دستی هم وجود دارد؛ اما به دلیل تمرکز و دقت بالای دستگاه و خدمات گسترده‌ای که انجام می‌دهد استفاده از دستگاه پانچ گسترش یافته است.
با استفاده از دستگاه برش CNC و خدمات پانچ ورق، شما می‌توانید به صورت همزمان چندین قطعه را برش داده و حکاکی کنید.

برش پانچ cnc - برش لیزر ایران

مجموعه برش لیزر ایران از سال 89 تا کنون با بیش از یک دهه تجربه در استان البرز شهرستان کرج در کنار شما همراهان گرامی و ارجمند بوده است، این مجموعه همواره با ارائه خدمات نوین و پیشرفته در کنار پرسنل و نیروی کارحرفه ای ، به صورت سه شیفت و با کار شبانه روزی جهت کسب رضایت و ارائه خدمات به موقع، برای مشتریان خود تلاش میکند.

شما همراهان گرامی میتوانید جهت دریافت خدمات پانچ سی ان سی(CNC) و همچنین آگاهی از سایر خدمات مجموعه برش لیزر ایران با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

همواره از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم

مجتمع خدمات برش لیزر ایران