خمکاری با برک (دستگاه خمCNC) یکی از تکنولوژی های جدید در صنعت خمکاری است. در ادامه نگاهی دقیق‌تر به خمکاری با برک خواهیم داشت.

تعریف خمکاری

اگر در محل کار به دور و اطراف خود نگاهی داشته باشید، حتماً با تجهیزاتی روبه‌رو خواهید شد که به وسیله دستگاه خم‌کاری شده است. از تکنولوژی‌های جدید گرفته تا تجهیزات سنتی قدیمی، دارای خم‌کاری هستند و بیشتر در کالاهای صنعتی، ساختمان های بلند، تجهیزات آشپزخانه، لولای در و سینک ظرفشویی با انواع خم‌کاری روبرو هستیم.
ورق های فلزی برای ساخت تجهیزات خانه و دیگر تجهیزات ساختمانی به وسیله دستگاهی به نام برس برک خم‌کاری شده‌اند و این عمل به وسیله دستگاه‌های بسیار بزرگ هیدرولیکی و مکانیکی صورت می گیرد تا بتوانند دقت انجام کار را تا حد قابل ملاحظه ای بالا ببرند.

اشکال خمکاری

خمکاری با برک (دستگاه خمCNC) جزء محبوب ترین دستگاه های خمکاری در جهان است و در صنعت کاربرد بسیار فراوانی دارد. با این دستگاه میتوان قطعه هایی به شکل مربع، مستطیل، دایره و سایر شکل‌ها طبق درخواست مشتری خمکاری نمایند.

طریقه انجام خمکاری

برای انجام عمل خمکاری، ورق مورد نظر را بر روی ابزاری به نام سمبه قرار می دهند و برای شکل گیری با استفاده از دستگاه های هیدرولیکی و مکانیکی، فشار لازم را بر روی ورق می آورند. با ثابت نگه داشتن قطعه مورد نظر، خمیدگی شکل می گیرد. تکنسین‌های دستگاه معمولاً فشار لازم را بر حسب ضخامت ورق و جنس فلز استفاده شده اندازه گیری می نمایند و با اعمال فشار شکل مورد نظر به دست می آید.

ویژگی‌های منحصر به فرد دستگاه خمکاری

خمکاری تنها ویژگی خمکاری با برک (دستگاه خمCNC) نیست و می‌تواند برحسب تکنولوژی و سال ساخت دستگاه، عملیات مختلفی را انجام دهد.
به عنوان مثال؛ می‌توانیم به سوراخ‌ کاری اشاره نماییم که می توانید با تعویض قسمت های مختلف دستگاه، عمل سوراخ کاری را با این دستگاه انجام دهید. همچنین برای ایجاد شکاف نیز مناسب است.

خمکاری با دستگاه برک 3- لیزر برش ایران

مزیت خمکاری با برک (دستگاه خم CNC)

قابلیت برنامه نویسی

خمکاری با برک (دستگاه خم CNC) یکی از تکنولوژی‌های جدیدی است که به تازگی وارد بازار شده است و جزء پیشرفته ترین روش های خمکاری محسوب می‌شود. دستگاه های خمکاری سی ان سی برد کامپیوتری تخصصی دارند. شما میتوانید با استفاده از نرم افزار اطلاعات مورد نظر را برنامه نویسی کرده و دستگاه به صورت خودکار قطعات را خمکاری نماید.
برای انجام صحیح کار باید اطلاعاتی شامل شعاع خم، زاویه خم، ضخامت ورق و جنس ورق را به سیستم و نرم افزار شخصی دستگاه دهید و بر اساس اطلاعات شما، دستگاه باید خمکاری صحیح و بدون ایرادی را با درصد خطای پایین داشته باشد.

سرعت و دقت

با توجه به این‌که عمل خم‌کاری توسط دستگاه به صورت کاملاً اتوماتیک و خودکار انجام می شود. سرعت و دقت دستگاه بسیار مهم است که با ظرافت کامل بدون ایراد و با کمترین درصد خطا، عمل خمکاری را انجام دهد.
مقادیر اندازه‌گیری مهم در خم‌کاری

• تنظیم شعاع خم‌کاری

دستگاه به حالت های شعاع خم داخلی، شعاع خم متوسط و شعاع خم خارجی تنظیم می‌شود.

• ضخامت ورق های فلزی و جنس فلز مورد استفاده

طبق نرم افزار برنامه نویسی، اطلاعات مورد نظر در مورد ضخامت و جنس فلز را وارد نرم افزار کرده و طبق آلیاژهای آهن عمل خم‌کاری انجام می شود.

• زاویه خم

زاویه خم را نیز می‌توانید در نرم افزار سیستم وارد کنید و سپس عمل خم‌کاری را انجام دهید.

مجموعه برش لیزر ایران از سال 89 تا کنون با بیش از یک دهه تجربه در استان البرز شهرستان کرج در کنار شما همراهان گرامی و ارجمند بوده است، این مجموعه همواره با ارائه خدمات نوین و پیشرفته در کنار پرسنل و نیروی کارحرفه ای ، به صورت سه شیفت و با کار شبانه روزی جهت کسب رضایت و ارائه خدمات به موقع، برای مشتریان خود تلاش میکند.

شما همراهان گرامی میتوانید جهت دریافت خدمات خمکاری ورق و همچنین آگاهی از سایر خدمات مجموعه برش لیزر ایران با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

همواره از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم

مجتمع خدمات برش لیزر ایران