برش لیزر پلاستیک از جمله خدمات مجموعه ما به شمار می‌رود. انواع پلاستیک‌ها را می‌توان با برش لیزر به هر شکل و طرحی که بخواهیم تبدیل کنیم. همان‌طور که می‌دانید پلاستیک عمدتاً کالایی ارزان به شمار می‌رود و انواع مختلفی از آن وجود دارد، همچنین درحال حاضر پلاستیک یکی از متریال‌های پرمصرف جهان است. برش لیزر پلاستیک می‌تواند بر روی انواع متفاوتی از پلاستیک‌ها که شامل ABS، اکریلیک و پلی کربنات و… هستند انجام پذیرد. تقریباً می‌توان انواع مختلفی از پلاستیک‌ها را به کمک دستگاه برش لیزر برش داد. دقت کنید که با تنظیم دقیق طول موج لیزر می‌توان هر پلاستیکی را برش داد. پرتوی لیزر CO2 به آسانی به وسیله بیشتر پلاستیک‌ها جذب می‌شود و سبب بخار شدن مواد پلاستیکی به‌طور مستقیم در مسیر پرتوی لیزر نیز می‌شود. برای انجام این امر باید توان لیزر به اندازه کافی تنظیم شود تا این کار به درستی صورت گیرد.

مزایای بهره‌گیری از برش لیزر برای برش دادن پلاستیک‌ها

اکثر پلاستیک‌ها توسط برش با لیزر به سرعت تبخیر می‌شوند، در نتیجه لبه‌های صاف آن سبب زیبایی بیشتر جسم می‌شود.
به کمک لیزر بر روی مواد پلاستیکی مختلف امکان انجام حکاکی وجود دارد. درواقع این روش حکاکی بسیار با دوام است و اطلاعات چاپ شده با لیزر به‌هیچ‌عنوان در معرض سایش و نابودی قرار نمی‌گیرند.
استفاده از دستگاه برش لیزر پلاستیک در صنایع مختلفی از قبیل ماکت‌سازی، حکاکی فلش و خودکار و همین‌طور در تولید لوازم بهداشتی، لوازم ساختمانی، قطعه‌سازی و سایر وسایل متداول است. از دستگاه برش لیزری پلاستیک همچنین در برش قطعات بیلبورد‌های تبلیغاتی که از پلکسی گلاس تشکیل می‌شود نیز استفاده می‌شود.
دقت دستگاه برش لیزری حدود 0.015 میلی‌متر است که استفاده از این دستگاه سبب کاهش میزان ضایعات برش تا حد قابل‌توجهی می‌شود. این روش برش جزء سریع‌ترین و بی‌نقص‌ترین روش‌ها نیز به شمار می‌رود.
از دیگر مزایای این روش می‌توان به بهره‌وری بالا، برش بدون تماس با سطح، دقت برش بالا، تولید زباله حداقلی، هزینه مقرون‌به‌صرفه و… اشاره نمود.

محدودیت‌های برش لیزری

برش به روش لیزری یک سری محدودیت‌هایی را شامل می‌شود. یکی از این محدودیت‌ها که در برش لیزر پلاستیک وجود دارد عدم برشکاری ورق‌های برآمده و غیرمسطح است. درواقع ورق‌هایی که باید به این روش برش داده شوند باید کاملاً صاف و بدون برآمدگی باشند؛ زیرا وجود هرگونه خمیدگی در موادی که از جنس پلاستیک‌ هستند موجب اختلال در عمل برش لیزر می‌شوند. ازآن‌جایی که بسیاری از ورق‌های پلاستیک سطح کاملاً صافی ندارند معمولاً این مشکل بسیار متداول است.
از جمله مشکلات دیگری که در این روش دیده می‌شود این است که در زمان برش لیزر پلاستیک قسمتی که قصد داریم با لیزر برش دهیم ذوب می‌شود و این مسئله می‌تواند کار با دستگاه لیزر را با مشکل مواجه نماید. لازم به ذکر است که در رابطه با پلکسی‌گلاس این مسئله وجود ندارد؛ زیرا پلکسی‌گلاس‌ها درصد جذب گرمای کمتری نسبت به سایر مواد پلاستیکی دارند. ورق‌های ‌هایمیک و کریستال نیز از متداول‌ترین ورق‌هایی‌ هستند که می‌توانند برش توسط لیزر را با چالش روبه‌رو نمایند، به همین خاطر در مواقعی که کیفیت ظاهری اهمیت چندانی نداشته باشد از این ورق‌های پلاستیکی استفاده می‌شود؛ اما در سایر ورق‌ها عمل برش با دقت بالا و بدون کوچک‌ترین مشکلی انجام می‌پذیرد.
مزایایی که برش لیزر پلاستیک شامل می‌شود نسبت به معایب آن بسیار بیشتر است و به همین منظور امروزه کاربرد آن رو به گسترش و افزایش است. انواع مختلف کتیبه‌هایی که روی درب‌ها، مغازه‌ها، اتومبیل‌ها، برچسب قیمت‌ها، وسایل تزئینی و نگه‌دارنده و… وجود دارد از جنس پلاستیک تولید می‌شود و به همین دلیل استفاده از برش لیزر پلاستیک موجب کاهش میزان هدر رفت می‌شود.
شما می‌توانید خدمات مربوط به برش انواع پلاستیک را توسط لیزر به مجموعه ما که از اعضای ماهر و مجرب در این زمینه تشکیل شده‌است بسپارید. هدف ما رضایت شما مشتریان عزیز است.

مجموعه برش لیزر ایران از سال 89 تا کنون با بیش از یک دهه تجربه در استان البرز شهرستان کرج در کنار شما همراهان گرامی و ارجمند بوده است، این مجموعه همواره با ارائه خدمات نوین و پیشرفته در کنار پرسنل و نیروی کارحرفه ای ، به صورت سه شیفت و با کار شبانه روزی جهت کسب رضایت و ارائه خدمات به موقع، برای مشتریان خود تلاش میکند.

شما همراهان گرامی میتوانید جهت دریافت خدمات فرز سی ان سی(CNC) و همچنین آگاهی از سایر خدمات مجموعه برش لیزر ایران با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

همواره از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم

مجتمع خدمات برش لیزر ایران