خمکاری فرآیندی است که جسم مورد نظر با حفظ حجم اولیه، تغییر شکل پیدا می‌کند تا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. خمکاری فلزات با دستگاه‌های خاصی مانند cnc و پرس برک انجام می‌شود که از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها هستند و کار خود را با سرعت و دقت بالا انجام می‌دهند. خمکاری در صنایع مختلف مانند هواپیماسازی، الکترونیکی، خودروسازی و… به‌کار می‌رود.

برشکاری با لیزر چیست؟

لیزر در واقع پرتویی از نور متمرکز شده‌است که انرژی بسیار زیادی را در یک نقطه کوچک متمرکز می‌کند. دمای بالای تولید شده توسط لیزر، قطعات را در نقطه موردنظر ذوب می‌کند. برشکاری با لیزر نسبت به سایر برش‌ها بسیار ارزان‌تر و مقرون به‌صرفه‌تر است.

لیزرهای مورد استفاده در برشکاری لیزر

به منظور برشکاری لیزر از لیزرهایی با طول موج‌های متفاوت و مخصوصی استفاده می‌کنند. در واقع سه نوع لیزر متفاوت در بازار موجود است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.
دی‌اکسید کربن: در لیزرهای گازی از انرژی‌هایی مانند فرکانس‌ رادیویی یا مخلوط گاز استفاده می‌شود. این نوع از لیزر می‌توانند مواد بسیار مختلفی مانند فولاد ضد‌ زنگ، چوب، موم، برخی فلزات مانند تیتانیوم، فوم ملایم، پلاستیک و برخی مواد دیگر را به راحتی برش دهد.
YAG – YAG: به نوعی از لیزر گفته می‌شود که دارای پایه جامد بوده و قادر است برخی مواد مانند انواع فلزات و برخی مواد مانند سرامیک را به خوبی برش دهد. از این نوع لیزر بیشتر به منظور اجرای طرح‌های آسان و ساده استفاده می‌کنند.
Nd: Nd تقریباً مشابه با YAG بوده و از انرژی بسیار بالا و قابل توجهی برخوردار است. یکی از معایب این نوع لیزر عدم توانایی آن در اجرای یک طرح با یک حرکت است.

برشکاری لیزر - برش لیزر ایران

مزایای برشکاری لیزر

برشکاری لیزر مزایا و ویژگی‌های منحصربه‌فرد فراوانی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• سرعت برش لیزر بسیار بالا بوده و در هر دقیقه می‌تواند بین 20 تا 70 اینچ را به خوبی برش دهد. لازم به ذکر است که سرعت برش لیزر به پیچیدگی‌های موجود بر روی قطعات بستگی دارد؛ اما به طور کلی لیزرها دارای سرعت قابل توجهی هستند.
• لازم به ذکر است که لیزر می‌تواند قطعات را با دقت بسیار بالایی برش دهد. لیزرها قادر به ایجاد برش‌های بسیار ظریف و کوچک نیز هستند. به کمک برش با لیزر می‌توان طرح‌های بسیار پیچیده‌ای را نیز بر روی اجسام پیاده کرد.
• برش‌های ایجاد شده توسط لیزر دارای کیفیت بالایی است و لبه‌های کار را بسیار صاف، صیقلی و تمیز برش می‌دهد.
• در صورت برش با لیزر دیگر نیازی نیست که از ابزارهای مختلفی استفاده کرد. لیزر دارای قابلیت برش قطعات به اشکال مختلف بوده و عملیات برش را بر اساس خطوط مجزا انجام نمی‌دهد.
• یکی دیگر از مزایای برشکاری لیزر عدم ایجاد تماس است. در این نوع برشکاری قطعه موردنظر در زیر پرتو قرار می‌گیرد و عملیات انجام می‌شود.
• کنترل دستگاه لیزر بسیار راحت است.
• کاهش دورریز مواد در برشکاری با لیزر نیز یکی دیگر از مزایای استفاده از برشکاری لیزر به شمار می‌رود. لازم به ذکر است که در برخی موارد ممکن است هیچ‌گونه دورریز و زباله‌ای ایجاد نشود.
• پهنای برش با لیزر به طور تقریبی 0.1 تا یک میلی‌متر بوده و به همین خاطر به اندازه کافی باریک است.

از آن‌جایی که برشکاری لیزر نیازمند آگاهی و دقت بسیار بالایی است باید برشکاری قطعات خود را به مراکز و مجموعه‌های معتبر بسپارید. مجموعه ما یکی از برترین و باسابقه‌ترین مراکز برشکاری لیزر در کشور است که با برخورداری از تیمی مجرب و باسابقه آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این مجموعه مراجعه نمایید.

مجموعه برش لیزر ایران از سال 89 تا کنون با بیش از یک دهه تجربه در استان البرز شهرستان کرج در کنار شما همراهان گرامی و ارجمند بوده است، این مجموعه همواره با ارائه خدمات نوین و پیشرفته در کنار پرسنل و نیروی کارحرفه ای ، به صورت سه شیفت و با کار شبانه روزی جهت کسب رضایت و ارائه خدمات به موقع، برای مشتریان خود تلاش میکند.

شما همراهان گرامی میتوانید جهت دریافت خدمات برش لیزر فلزات و همچنین آگاهی از سایر خدمات مجموعه برش لیزر ایران با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

همواره از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم

مجتمع خدمات برش لیزر ایران